doTERRA Esenciálny olej Peppermint 15 ml

Kód: 4164069
Novinka Tip
Značka: Doterra
€25,51 €25,51 / 1 ks
Ihneď (1 ks)

Peppermint- mäta pieporná

Mätový olej obsahuje viac ako 300 rôznych zložiek a až 1000 mikro častíc, ktoré vytvárajú majstrovské dielo synergie. Vďaka tejto komplexnosti pôsobí na fyzický i mentálny systém tela.

Detailné informácie

Podrobný popis

Peppermint je jedným z najsilnejších adaptogénov (podobne ako levanduľa). Dokáže sa prispôsobiť potrebám nášho tela. Má 142 možností použitia. Z jeho zložiek má 200 chladivých účinkov, 100 relaxačných a 50 hrejivých. Uvoľňuje sa vždy to, čo človek v danej chvíli potrebuje.

Aktívnym komponentom je mentol, ktorý stojí za liečebnými vlastnosťami mäty, zatiaľ čo jeho oživujúce arómy spôsobujú estery. Peppermint je známy svojimi relaxačnými účinkami. Mentol bráni kontrakcii svalov tým, že blokuje tok kontrakčných signálnych iónov do svalových buniek. Získava sa destiláciou vodnou parou z listov.

Lokálna aplikácia peppermintu obvykle vyvoláva dlhotrvajúci chladivý pocit na koži tým, že stimuluje nervy, ktoré prenášajú pocit chladu. Dochádza tak k blokovaniu nervového prenosu nepríjemných pocitov a bolesti. Peppermint môžeme v masírovať na spánky pri bolestiach hlavy, pôsobí na ochladenie mysle a svalov.

 

Použitie: Alergie, astma, autizmus, bakteriálne infekcie, bolesti (aj hlavy), chronická únava, tráviace ťažkosti, nevoľnosť, teploty, zápaly, CROHN, návaly tepla, žihľavka, gastritída, mdloby, zápcha, kŕče, halitóza, herpes simplex, skleróza multiplex, MRSA, infekcie hrdla, vracanie, ischias.

Aplikácia: Na úľavu pri zlom trávení, plynatosti, alebo hnačke – kvapnite 3-4 kvapky peppermintu do dlane spolu s nosným olejom (najlepšie frakcionovaný kokosový) a votrite ponad žalúdok a okolo pupka.

Pridajte 1 kvapku peppermintu do bylinkového čaju na podporu trávenia a pomoc pri pálení záhy.

Na zníženie zápalu, vmasírujte niekoľko kvapiek peppermintového oleja na postihnuté miesto.

Na zníženie horúčky, votrite niekoľko kvapiek peppermintového oleja na spodok chodidiel ale aj na pulzné body (najlepšie zriedený vo frakcionovanom kokosovom oleji).

Pri modrinách, uštipnutiach a iných poraneniach na neporušenej koži aplikujte niekoľko kvapiek peppermintového oleja. Tento olej zredukuje svrbenie a podporuje rozptýlenie krvi pod modrinou.

Pri bolestiach hlavy naneste peppermintový olej na spánky, čelo, ponad dutiny (nie do očí) a na zátylok.

Na úľavu pri upchatí nosa pri nádche . kvapnite 2 kvapky na jazyk, alebo kvapnite kvapku do rúk a inhalujte.

Na osvieženie dychu kvapnite 1 kvapku na jazyk

Na pomoc pri štúdiu, zmiešajte 3 kvapky citrónového oleja, 2 kvapky mätového oleja a 2 kvapky rozmarínového oleja. Natrite si na zátylok popri študovaní, alebo čítaní. Kvapnite niekoľko kvapiek na vatičku a zazipsujte do zipsovacieho sáčku (Ziploc) a inhalujte počas skúšky, resp. asi radšej pred skúškou, ak nie je písomná.

Na úľavu od návalov (pri menopauze) naneste peppermint na zápästia, a na zátylok a potom inhalujte z dlaní.

Na pomoc pri kinetóze (cestovnej nevoľnosti) zmiešajte 10 kvapiek zázvoru s 10 kvapkami peppermintu. Pár kvapiek tejto zmesi kvapnite na vatičku, ktorú majte so sebou v Zip – lockovom (uzatvárateľnom ) sáčku. Začnite inhalovať túto zmes hodinu pred cestovaním, a potom každú pol hodinu, alebo podľa potreby.

Dodatočné parametre

Kategória: DOM A DOMÁCE POTREBY
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: