Batéria LiFePO4 12,8V 100Ah GETI GBL-12-100DV2 Displej
Kód: ATO-04250913Podrobný popis
Batéria LiFePO4 12,8V 100Ah GETI GBL-12-100DV2 — Životnosť 6 000 cyklov s plne integrovaným BMS
Profesionálne energetické úložisko pre cyklicky namáhané systémy
Hľadáte úplne spoľahlivé a bezúdržbové riešenie pre zálohovanie energie, ktoré bez degradácie zvládne hlboké cyklické vybíjanie? Klasické olovené a gélové (AGM) akumulátory v solárnych alebo ostrovných systémoch trpia sulfatáciou a po niekoľkých rokoch intenzívneho využívania musia byť vymenené, čo drasticky predražuje celkové náklady na prevádzku (TCO). Pre ostrovné a priemyselné aplikácie vyžadujúce vysokú cyklickú odolnosť, dlhodobú stabilitu napätia a rýchlu odozvu potrebujete pokročilejšiu batériovú chémiu.
Riešením je LÍTIUM-ŽELEZO-FOSFÁTOVÁ BATÉRIA GETI GBL-12-100DV2 s kapacitou 100 Ah (1,28 kWh), navrhnutá pre projektovanú životnosť až 15 rokov. Systém sa opiera o certifikované články HIGHSTAR triedy A+, ktorých ochranu v reálnom čase zabezpečuje pokročilý integrovaný systém riadenia batérie (BMS) od spoločnosti JBD. Dokonalá štrukturálna integrita je zaručená vysoko presnými laserovými zvarovými spojmi. Tento batériový modul vyniká ohromujúcou variabilitou s podporou externého paralelného aj sériového radenia do architektúry 4S4P.
Kľúčové parametre a ich prínos v praxi
-
Životnosť 6 000 cyklov pri 80% DOD — zásadným spôsobom znižuje celkové náklady na vlastníctvo a nutnosť servisných výmen v dlhodobom horizonte.
-
Integrovaná ochrana obvodu cez BMS — hardvérovo riadené sledovanie okamžite chráni články proti prebíjaniu, hlbokému podvybitiu alebo nebezpečnému skratu.
-
Extrémna teplotná odolnosť — bezpečná prevádzka a vybíjanie v širokom rozmedzí -20 °C až 60 °C pre montáže aj v neizolovaných vonkajších rozvádzačoch.
-
Špičkový vybíjací prúd 200 A na 5 sekúnd — bez zakolísania napätia vykryje aj silné nábehové prúdy asynchrónnych motorov alebo solárnych striedačov.
-
Redukovaná hmotnosť — zostava váži necelých 11,8 kg, čo je až o 1/3 menej oproti zodpovedajúcej kapacite v olovenom (SLA) prevedení.
-
Informačný LED displej — priamy odpočet prevádzkového napätia z predného panela nevyžaduje externé aplikácie či meracie prístroje.
-
Rozšíriteľná kapacita 4S4P — bezproblémové prepojenie viacerých batériových modulov až do výsledného systémového napätia 48 V (51,2 V nominálne) a kapacity 400 Ah.
-
Nízka miera samovybíjania (LSD) — hodnota na úrovni iba 2 % za mesiac (pri 25 °C) umožňuje sezónne uskladnenie s minimálnou údržbou.
Priemyselný dizajn a robustné zapojenie
Nasadenie do lodných palubných sietí alebo tesných technologických šácht vyžaduje istotu v bezpečnosti a stabilite. Tento batériový modul kryje plne hermeticky uzavreté plastové puzdro spĺňajúce stupeň ochrany IP20. Prenos masívneho trvalého výkonu (až 100 A) zabezpečujú silové svorky s normovaným závitom typu M8, čím je zabránené vzniku prechodových odporov a prehrievaniu na kontaktoch. Vstavaný LED displej na hornej strane modulu ponúka okamžitý prístup k napäťovým hodnotám pre prípad rýchlej revízie ostrovného systému.
Rýchlosť nabíjania a stabilný výstupný výkon
Chémia článkov s využitím pokročilej LiFePO4 technológie netrpí negatívnym pamäťovým efektom ani nebezpečnou sulfatáciou spôsobenou nedostatočným dobíjaním. Systém dokáže plynule a bez poškodenia spracovať trvalý nabíjací prúd až 100 A. Krivka postavená na metodike nabíjania CC/CV v kombinácii s presne stanoveným odporúčaným nabíjacím napätím 14,4 V garantuje vynikajúcu účinnosť a efektívnu distribúciu elektrickej energie bez zbytočných energetických strát v podobe balastného tepla.
Variabilné použitie od FVE po telekomunikácie
Zásobník energie spĺňa náročné požiadavky kladené normou IEC62619. Tento batériový blok preto tvorí spoľahlivú oporu nielen v obytných vozoch, ale predovšetkým pre kritický Systém neprerušiteľného napájania (UPS) a Elektrický napájací systém (EPS). Schopnosť hardvérového odpojenia záťaže (BMS vypínací prúd) do 200-800 us ho priamo kvalifikuje do citlivých IT uzlov, ako je napájanie komunikačných zariadení či prevádzka pre systémy automatického riadenia a bankomaty.
Pre koho je produkt určený
Montážne a inštalačné firmy (B2B sekcia):
Elektrikári a projektanti FVE systémov ocenia štandardizované svorky, deklarovanú trvalú záťaž s limitom 1280 W a možnosť škálovať zostavy (max. 4 sériovo a 4 paralelne) pre rezidenčné domáce systémy na ukladanie energie. Zásadná je tiež prítomnosť plnej európskej certifikácie CE a medzinárodnej bezpečnostnej zhody UN38.3.
Majitelia obytných vozov a plavidiel:
V mobilných aplikáciách sa cení každý kilogram nákladu a každý ušetrený centimeter. Nízka hmotnosť 11,8 kg uvoľňuje užitočnú doložnosť, pričom absolútne bezúdržbová prevádzka zbavuje nutnosti dopĺňať elektrolyt alebo sa obávať úniku kyseliny pri väčších náklonoch vozidla.
Správcovia serverovní a zabezpečovacích obvodov:
Pri implementácii núdzového osvetlenia a poplašných/bezpečnostných systémov je zásadný čas odozvy. Modul garantuje spoľahlivú aktiváciu pri skrate do jednej milisekundy (200-800 us) a vydrží mnohomesačný „standby“ režim vďaka pasívnemu samovybíjaniu (LSD) na úrovni iba 2 % mesačne.
Udržateľnosť a ekológia
Na rozdiel od starších technológií je Lítium-železo-fosfátový článok plne prostý toxického olova, kadmia a agresívnych žieravín. Cyklická vytrvalosť projektovaná cez úroveň 6 000 cyklov diametrálne znižuje budúci elektroodpad, čo v priemyselnom meradle garantuje minimalizáciu záťaže na životné prostredie a recyklačné linky. Batéria získala pečať zhody s bezpečnostnými transportnými protokolmi UN38.3 a európskymi smernicami CE.
Technické špecifikácie
-
Model batérie: GBL-12-100DV2 — Továrenský identifikátor s certifikáciou komponentov HIGHSTAR/JBD.
-
Technologická chémia: LiFePO4 (batériový modul) — Dlhá životnosť a vysoká termálna aj chemická stabilita.
-
Menovitá kapacita: 100 Ah (1,28 kWh) — Dostatočná rezerva pre náročné ostrovné prevádzky aj s denným cyklovaním.
-
Menovité napätie: 12,8 V — Štandardná platforma kompatibilná s bežnými 12V meničmi a regulátormi.
-
Zapojenie batériových článkov: 4S1P (vnútorné) / max. 4S4P (vonkajšie radenie modulov) — Umožňuje masívne rozšírenie architektúry.
-
Odporúčaný nabíjací prúd: 20 A — Najoptimálnejšia prúdová krivka pre dosiahnutie projektovanej životnosti.
-
Maximálny trvalý nabíjací prúd: 100 A pri 25 °C — Poskytuje schopnosť ultrarýchlej obnovy kapacity pod priamym slnkom.
-
Maximálny trvalý vybíjací prúd: 100 A pri 25 °C — Možnosť permanentne napájať záťaž v hodnote <1280 W.
-
Špičkový vybíjací prúd: 200 A (5 s) pri 25 °C — Vykrýva ostré prúdové špičky induktívnych záťaží bez reštartu ochrany.
-
Vypínacie napätie odpojenia BMS: 8,8 V (2,2 V / článok) — Posledný článok obrany proti fatálnemu zničeniu úplným podvybitím.
-
Napätie pre prerušenie nabíjania BMS: <14,6 V (3,65 V / článok) — Chráni moduly pred trvalým poškodením prebíjacou krivkou.
-
Vyrovnávacie napätie a prúd: >14,4 V, prúd 40 mA — Automatický balančný systém článku pre plnú kapacitu.
-
Ochrana proti skratu: 200-800 us — Bezodkladné rozpojenie okruhu pri detekcii tvrdého skratu na svorkách.
-
Vnútorná impedancia: <20 mΩ — Nízke straty pre maximálny transfer energie s potlačeným prehrievaním.
-
Rozsah nabíjacích teplôt: 0 °C až 45 °C — Normatívny teplotný koridor pre zisk energie bez poškodenia štruktúry lítia.
-
Rozsah teplôt pri vybíjaní: -20 °C až 60 °C — Obrovská termálna stabilita garantujúca nasadenie v extrémnych mrazoch.
-
Skladovacia teplota: -10 °C až 45 °C — Úložný rozsah znižujúci mieru degradácie v nečinnosti.
-
Spôsob nabíjania: CC/CV — Krivka konštantného prúdu (CC) a následne konštantného napätia (CV).
-
Miera samovybíjania: 2 % za mesiac pri 25 °C — Eliminuje povinnosť neustáleho udržiavacieho nabíjania v garáži (LSD).
-
Počet cyklov: 6 000 cyklov pri 80% DOD — Bezkonkurenčná životnosť posúvajúca hranice oproti VRLA AGM.
-
Typ terminálu: M8 — Univerzálny silový závit pre klasické káblové oká s masívnym prierezom vodiča.
-
Stupeň ochrany IP: IP20 — Ochrana proti dotyku a väčším časticiam, určené do suchých priemyselných prostredí.
-
Rozmery (D x Š x V): 330 x 172 x 215 mm — Bloková veľkosť uzpôsobená pre klasické batériové racky aj úložné priestory pod sedadlami.
-
Hmotnosť: Približne 11,8 kg — Výrazná redukcia hmotnostnej záťaže.
FAQ — Časté otázky zákazníkov
1. Je možné tento modul využívať na štartovanie vozidla? Nie. Táto LiFePO4 batéria primárne slúži pre trakčné, cyklické vybíjanie a zálohovanie ako systém výroby elektrickej energie. Integrovaný BMS vypínací prúd odpojí obvod pri 150 A (100 ms), čo nedosahuje potrebný štartovací prúd pre väčšinu spaľovacích motorov, zvlášť tých naftových.
2. Môžem spojiť existujúcu olovenú AGM batériu a tento lítiový modul do jedného systému? Nie. Rozdielne chemické zloženie, kapacitné profily a predovšetkým rozdielne odporúčané nabíjacie napätia to znemožňujú. Vždy spájajte modul GBL-12-100DV2 s modulmi s rovnakou charakteristikou, kapacitou, dátumom výroby a značkou.
3. Ako je skonštruované prepojenie pre kapacitu 4S4P? BMS architektúra podporuje max. 4 sériové a 4 paralelné zapojenie. Môžete tak radením za sebou získať 24V, 36V alebo 48V (až 51,2V) systémovú vetvu a tú následne poskladať vedľa seba pre dosiahnutie násobnej kapacity 200, 300 alebo 400 Ah.
4. Ako je to s nabíjaním pri nízkych vonkajších teplotách? Batériu možno bezproblémovo vybíjať v rozmedzí teplôt od -20 °C až 60 °C. Avšak rozsah nabíjacích teplôt začína striktne na 0 °C. Nabíjanie lítiových článkov pod bodom mrazu poškodzuje štruktúru, preto pri zimnej prevádzke (napr. v neizolovanom karavane) musíte proces nabíjania blokovať, kým teplota nestúpne.
5. Možno batériu namontovať aj na bok, ak nemám dostatok miesta na výšku? Áno. Vzhľadom na to, že je obal tvorený 100% hermeticky uzavretým plastovým puzdrom a batéria neobsahuje tekutý elektrolyt podliehajúci gravitácii, môžete ju prevádzkovať prakticky v akejkoľvek polohe, bez toho aby hrozilo zničenie terminálov či rozliatie žieraviny.
6. Mám starší solárny regulátor, ktorý podporuje iba VRLA a GEL krivky. Bude to fungovať? Väčšinou nie a rozhodne to neodporúčame. Lítiové články a ich BMS vyžadujú špeciálnu metódu CC/CV s koncovým nabíjacím napätím max. 14,4 V. Nedodržanie týchto špecifikácií môže mať za následok neustále vypínanie na strane ochrany, neefektívne dobíjanie a stratu garancie.
7. Kde skontrolujem zostávajúcu kapacitu bez meracieho pultu? V tomto module odpadá nutnosť inštalovať bočníky (shunts). Zobrazenie údajov o voltáži spoľahlivo poskytuje integrovaná informačná LED obrazovka priamo na streche batériového krytu pri termináloch.
Dodatočné parametre
| Kategória: | Nabíjačky, zdroje a napájanie |
|---|---|
| Záruka: | 24 |
| EAN: | 8595563735381 |
| Napätie: | 12 V |
| Kapacita: | 75,1-100 Ah |
Hodnotenie tovaru
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Diskusia
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
